Partnerzy

eDoktorant to portal stworzony przez doktorantów dla doktorantów, którzy poszukują najbardziej aktualnych wiadomości ze świata nauki.


Parlament Studentów RP (PSRP) reprezentuje studentów wobec władzy państwowej na najwyższym szczeblu oraz na arenie międzynarodowej. Jest podmiotem zrzeszającym samorządy ze wszystkich uczelni w kraju. PSRP odgrywa znaczącą rolę we współdecydowaniu o pozycji środowiska studenckiego i polityce państwa wobec młodzieży. 


Faceci w Kitlach to popularnonaukowy podcast, gdzie o świecie nauki rozmawiamy z niezwykle interesującymi gośćmi na tematy, które dotyczą każdego z nas. Lek na raka? GMO? Jak zostać superbohaterem? To tylko część tematów! Zastanawiamy się też na ile w świecie popkultury mijamy się z rzeczywistością, a może…. przewidujemy przyszłość?


Fundacja Nauka. To Lubię została założona w 2020 roku przez dr Tomasza Rożka – fizyka, dziennikarza i wieloletniego popularyzatora nauki, znanego z kanału Nauka. To Lubię na platformie YouTube. Celem organizacji jest działalność oświatowa oraz edukacyjna i wszechstronne działania na rzecz promowania nauki, technologii oraz dobroczynne wspieranie państwa i społeczeństwa, w tym szczególnie rodzin, z zakresu wykorzystania nauki i technologii. 


Magazyn Akademicki „Koncept” wychodzący od listopada 2012 roku, to jedno z największych pism akademicko – studenckich wydawanych w Polsce. Medium przeznaczone jest dla naukowców, studentów, absolwentów, kadry akademickiej, menadżerów, klasy średniej i wszystkich osób zainteresowanych życiem publicznym.


Stowarzyszenie Forum Młodych Dyplomatów (FMD) jest ogólnopolską organizacją pozarządową, gromadzącą młodych ludzi, studentów oraz absolwentów wielu polskich i zagranicznych uczelni wyższych, którzy mają sprecyzowane ambicje zawodowe i swoją przyszłość wiążą z pracą w środowisku międzynarodowym.

Jesteśmy naukowcami zapalonymi pasją do popularyzowania nauki. Nie tylko tworzymy naukę na co dzień, ale łączymy ją z umiejętnością mówienia o skomplikowanych sprawach w zrozumiały sposób. Z chęcią angażujemy się w różne działania popularyzatorskie – w końcu komunikacja naukowa to jeden z filarów nowoczesnego społeczeństwa opartego na wiedzy.

Wydawnictwo Naukowe PWN istnieje od 1951 r. Od tamtej pory nieprzerwanie dostarcza odbiorcom najwyższej jakości treści wspierające ich naukę i pracę. Działa w obszarze akademickim, profesjonalnym i edukacyjnym. W 2022 r. Wydawnictwo połączyło siły z PZWL Wydawnictwem Lekarskim i Wydawnictwem Szkolnym PWN, tworząc jedną spółkę. Razem z podmiotami takimi jak OSDW Azymut, ePWN, SuperMemo World, PWN AI oraz Estate realizuje wspólną wizję jako Grupa PWN. Oferta Grupy jest bardzo  różnorodna – począwszy od tradycyjnych produktów książkowych i usług dystrybucyjno-logistycznych przez platformy edukacyjne, webinary dla profesjonalistów, po pierwszą w Polsce wirtualną czytelnię książek dla klientów instytucjonalnych – IBUK Libra.

Fundacja Marsz dla Nauki działa na rzecz otwartej i szeroko dostępnej nauki. Podkreśla znaczenie badań naukowych i naukowości jako istotnych w poszukiwaniu prawdy będącej jedną z wartości demokratycznych. Popularyzuje naukę wśród ogółu społeczeństwa oraz dba o rozwój dialogu pomiędzy nim a środowiskiem akademickim.