Dlaczego? Po co? Jak? Popularyzacja nie boli w pigułce

Opublikowane przez Kuba w dniu

  • Nie chcecie dłużej biernie przysłuchiwać się błędnym teoriom dotyczącym tego, że od szczepionek dzieci dostają autyzmu, a chemtrails to celowa akcja depopulacyjna? 
  • Słyszeliście kiedyś, że łączenie aktywności społecznej z pisaniem pracy dyplomowej nie jest możliwe i trzeba zdecydować się tylko na jedną z nich? 
  • Duża część kadry akademickiej na Waszej uczelni prowadzi zajęcia sama dla siebie i język, którym posługują się Wasi wykładowcy, wydaje się niezrozumiały nawet dla nich samych? 
  • Nie wiecie w jaki sposób rozmawiać ze swoimi członkami rodziny lub przyjaciółmi, którzy z zamiłowaniem zapoznają się z kolejnymi teoriami spiskowymi? 

Wiemy, co czujecie! Jako członkowie Krajowej Reprezentacji Doktorantów, którym popularyzacja nauki jest szczególnie bliska, chcemy to zmienić. Projekt „Popularyzacja nie boli” zrodził się w naszych sercach i umysłach w pierwszej połowie 2021 roku. Od tego momentu robiliśmy wszystko, aby wcielić go w życie i przyjść Wam z pomocą! Doskonale wiemy, jak trudne jest stawianie pierwszych kroków na swojej popularyzatorskiej drodze. Mając świadomość tego, jak łatwo jest się na niej potknąć, chcemy zaoferować Wam udział w projekcie, który może stać się początkiem wspaniałej, popularyzatorskiej przygody. Obawiacie się pracy w zespołach interdyscyplinarnych? Spokojnie – specjalizujący się w różnych dziedzinach nauki mentorzy zostaną przydzieleni do Waszych zespołów i jeżeli nie będziecie mieli żadnego pomysłu na to, czym z pogranicza Waszych dyscyplin można byłoby się zająć, będą służyli Wam pomocą. 

A może wydaje się Wam, że o porostach / bakteriach / teologii / sztuce / rolnictwie nie da się mówić ciekawie? Nic bardziej mylnego! Dowiecie się o tym m.in. dzięki przygotowanemu specjalnie dla Was kilkugodzinnemu cyklowi szkoleń, które poprowadzą osoby popularyzacją nauki zajmujące się od lat. Dzięki temu już za kilka miesięcy tajniki storytellingu, prowadzenia działań promocyjnych, marketingu innowacji i organizowania wydarzeń popularnonaukowych staną się dla Was chlebem powszednim. Kim będą nasi szkoleniowcy? Śledźcie uważnie nasze media społecznościowe, a nic Was nie ominie! 

Kategorie: BLOG

Skip to content