Partnerzy i patroni

eDoktorant to portal stworzony przez doktorantów dla doktorantów, którzy poszukują najbardziej aktualnych wiadomości ze świata nauki.


Faceci w Kitlach to popularnonaukowy podcast, gdzie o świecie nauki rozmawiamy z niezwykle interesującymi gośćmi na tematy, które dotyczą każdego z nas. Lek na raka? GMO? Jak zostać superbohaterem? To tylko część tematów! Zastanawiamy się też na ile w świecie popkultury mijamy się z rzeczywistością, a może…. przewidujemy przyszłość?


Fundacja Nauka. To Lubię została założona w 2020 roku przez dr Tomasza Rożka – fizyka, dziennikarza i wieloletniego popularyzatora nauki, znanego z kanału Nauka. To Lubię na platformie YouTube. Celem organizacji jest działalność oświatowa oraz edukacyjna i wszechstronne działania na rzecz promowania nauki, technologii oraz dobroczynne wspieranie państwa i społeczeństwa, w tym szczególnie rodzin, z zakresu wykorzystania nauki i technologii. 


Wydawnictwo Naukowe PWN istnieje od 1951 r. Od tamtej pory nieprzerwanie dostarcza odbiorcom najwyższej jakości treści wspierające ich naukę i pracę. Działa w obszarze akademickim, profesjonalnym i edukacyjnym. W 2022 r. Wydawnictwo połączyło siły z PZWL Wydawnictwem Lekarskim i Wydawnictwem Szkolnym PWN, tworząc jedną spółkę. Razem z podmiotami takimi jak OSDW Azymut, ePWN, SuperMemo World, PWN AI oraz Estate realizuje wspólną wizję jako Grupa PWN. Oferta Grupy jest bardzo  różnorodna – począwszy od tradycyjnych produktów książkowych i usług dystrybucyjno-logistycznych przez platformy edukacyjne, webinary dla profesjonalistów, po pierwszą w Polsce wirtualną czytelnię książek dla klientów instytucjonalnych – IBUK Libra.


Rada Upowszechniania Nauki PAN chce być platformą informacyjną i inicjującą aktywności upowszechniające naukę. Pragniemy wspomagać działania tego typu przedstawicieli świata nauki w społeczeństwie, przedstawiając naukę i pracę naukową jako dziedziny ważne, twórcze, budujące społeczeństwo obywatelskie, tworzące most edukacyjny, zrozumiałe dla każdego. Tylko w ten sposób nauka zyska najważniejszego swojego partnera: Polaków, niezależnie od tego ile mają lat i jaki mają zawód.


BITECH Think Tank łączy interdyscyplinarne doświadczenia, aby zaserwować nowoczesne rozwiązania dla polskiej humanistyki.

W działaniach, jakie będziemy podejmować, zależy nam na redefinicji wizerunku humanisty, badacza czy naukowca.

Już dawno wyszliśmy z bibliotek, zarówno pod względem zainteresowań, jak i kompetencji.

Nasze współczesne „laboratoria” są wszędzie tam gdzie jest kultura – od ulic po najdalsze zakątki Internetu.

W dobie wszechobecnej technologii, to właśnie  przestrzenie cyfrowe stały się ośrodkami wymiany umiejętności miękkich, do których Was zapraszamy.



Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej (CPN), utworzone w 2017 roku, jest ogólnouczelnianą jednostką organizacyjną Politechniki Śląskiej, która działa w obszarze promocji i popularyzacji nauki oraz badań naukowych, przy współpracy innych jednostek Uczelni oraz ośrodków naukowych w kraju i za granicą.

A mówiąc ludzkimi słowami? No właśnie, CPN to miejsce, w którym pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Śląskiej mówią o nauce „po ludzku”.


Jesteśmy naukowcami zapalonymi pasją do popularyzowania nauki. Nie tylko tworzymy naukę na co dzień, ale łączymy ją z umiejętnością mówienia o skomplikowanych sprawach w zrozumiały sposób. Z chęcią angażujemy się w różne działania popularyzatorskie – w końcu komunikacja naukowa to jeden z filarów nowoczesnego społeczeństwa opartego na wiedzy.

Więcej informacji o naszej misji znaleźć można w statucie Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki.


Niezależne Zrzeszenie Studentów jest organizacją studencką z ponad 43-letnią historią działającą w duchu patriotycznym. Tworzą ją młodzi ludzie o nieprzeciętnej wyobraźni i niezaspokojonej ciekawości świata, mający ambicję do pozostawienia rzeczywistości lepszą niż ją zastali.

Swoimi działaniami NZS wspiera kulturalny, naukowy i społeczny rozwój studentów, a gdy jest to potrzebne, walczy również o ich prawa.

Obecnie NZS przede wszystkim działa na płaszczyznach: edukacyjnej, prozdrowotnej, kulturowej oraz stypendialnej, poprzez projekty takie jak: Studencki Nobel, Konkurs Konstrukcji Studenckich, Wampiriada, Drogowskazy Kariery, Prawie Kino, Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej oraz Maturalnie.
Do inicjatyw NZS należą również Studenci Dla Zdrowia, Studiuję | Głosuję, Centrum Analiz NZS, Akademickie Centrum Edukacji Ekologicznej czy Program Rozwojowy.


Stowarzyszenie Forum Młodych Dyplomatów (FMD) powstałe w 2002 roku jest ogólnopolską organizacją pozarządową gromadzącą studentów oraz absolwentów polskich i zagranicznych uczelni wyższych, którzy swoją przyszłość wiążą z pracą w środowisku międzynarodowym.


Misją FMD jest kreowanie i kształcenie przyszłych Liderów, którzy poprzez swoje działania zapewnią silną i stabilną pozycję Polski na arenie międzynarodowej.
FMD posiada 8 przedstawicielstw regionalnych: w Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Toruniu, Warszawie, we Wrocławiu oraz na Pomorzu.


Copernicus to platforma skierowana do polskich naukowców oraz profesjonalistów działających w naszym kraju, jak również za granicą. Naszym nadrzędnym celem jest szerzenie świadomości na temat najnowszych osiągnięć Polaków na świecie.



Skip to content